راهنمای نصب انواع مودم اینترنت پرسرعت ADSL

:: راهنـمای عیـب یابی ADSL


خط تلفن بوق آزاد ندارد؟ مودم را از مدار خارج کنيد . خط تلفن را چک کنيد در صورتي که بوق آزاد شنيده نشد با 117 تماس بگيريد و خرابي تلفن را ثبت كنيد

 چراغ لينک مودم چشمک زن است ؟ اين مشکل به دليل برقرار نشدن ارتباط فيزيکي ايجاد مي‌شود، ابتدا بررسي كنيد خط تلفن بوق آزاد داشته باشد، تمام کابل‌ها، سوکت‌ها و قطعات فيزيکي را بررسيي كنيد. خط تلفن به صورت مستقيم بايد وارد پورت مودم شود. براي برطرف كردن مشکل، گوشي تلفن، دستگاه نمابر، را جدا كنيد و از خروجي مودم ، پورت را به گوشي تلفن وصل کنيد. در صورتي که لينک باز هم ثابت نشد به خروجي مودم يک گوشي وصل کنيد و از اين طريق با پشتيباني تماس بگيريد.

 علامت ضربدر قرمز رنگ بر روي کانکشن مشاهده مي شود؟ کابل شبکه شما به صورت فيزيکي قطع شده است، کارت شبکه، کابل متصل به مودم وسوکت پشت مودم را بررسي كنيد

چراغ مودم شما هنگامي که با تلفن صحبت مي‌کنيد، ثابت است ولي به محض قطع شدن تماس لينک شما چشمک زن مي‌شود ؟ ممكن است كه پريز تلفن شما مجهز به نويزگير باشد؛ بنابراين ابتدا از وجود برق‌گير (نويزگير) بر روي پريزها اطمينان حاصل كنيد و در صورت وجود آن را خارج كنيد. (اطمینان حاصل نمایید که دو شاخه ضد برق در مدار تلفن وجود ندارد) در این حالت حتما دقت داشته باشید به ازای هر گوشی تلفن یک میکروفیلتر و یا اسپلیتر سالم حد فاصل پریز و گوشی تلفن نصب باشد تمام چراغ های هاي مودم شما جز پاور خاموش است؟ تمام کابل‌هايي را که به مودم متصل شده است از مودم خارج و آداپتور برق را قطع كنيد. ۵ دقيقه مودم را خاموش نگه داريد. آداپتور مودم را دوباره وصل کنيد -
نکته مهم :در زمان نوسان برق، حتما" مودم را خاموش کنيد.

نمی توانم ADSL Connection خود را پیدا کنم ؟ از طریق آدرس روبرو start/control panel /network connection ، می توانید ADSL connection را پیدا نمایید.
• اگر در Network Connection هیچ Connection وجود نداشت ، وشما مودم را با پورت USB ، نصب نموده بودید ، مجددا درایور USB ، را نصب نمایید.

تمام تنظیمات مودم صحیح است ولی اینترنت من قطع و وصل می شود؟ یکی از رایج ترین موارد و دلایل قطعی اینترنت (ADSL) وجود امواج الکترونیکی و الکترومغناطیسی میباشد ، این گونه مشکلات میتوانند به صورتهای ذیل باشند: گوشی های تلفن بی سیم و دستگاه های ارتباطی یکی از وسایلی هستند که این گونه مشکلات را ایجائد می کنند. گوشی های تلفن بی سیم بدلیل کارکردن در رنج فرکانسی 2.4GHZ باعث ایجاد تداخل با دستگاه های ADSL یا دستگاه های شبکه بی سیم می شوند   نحوه دقیق اتصالات سیم ها چگونه است؟ شکل زیر بصورت کامل بیانگر نحوه دقیق اتصالات است.

نحوه دقیق اتصالات سیم

:: طریقه نصب مودم D-Link 200t


لطفا جهت نصب مودم ابتدا سیم تلفن را به مودم و از سوی دیگر به پریز تلفن متصل کنید توجه داشته باشید که از دو شاخه های ضد برق تلفن برای اتصال به هیچوجه استفاده نشود و ابتدا به ساکن کلیه دستگاهای تلفن و آی دی کالر های متصل به خط تلفن در نقاط دیگرمنزل یا محل کارتان را قطع و از پریز در آورید و برای استفاده از هردستگاه تلفن نیاز به یک نویزگیر دارید .

 1- لطفا سی دی مودم را در سی دی خوان قرار دهید

 2- کابل مودم را به یکی از پورتهای USB کامپیوتر خود متصل کنید

 3- پس از اتصال برنامه D-Link باز شده گزینه سوم Install Driver را انتخاب نمایید . در صفحه آمده گزینه اول را انتخاب نمایید و Next کنید
 
4- در صفحه باز شده بنام .....Welcome دوبار Next کنید .

 5- صفحه Select Service Provider باز شده Next کنید .

 6- صفحه Select Driver Type باز شده گزینه Wan Driver را انتخاب کرده Next کنید

 7- صفحه Communication Setting بازشده تغییرات زیر اعمال گردد Modulation : T1.413 VPI = 0 VCI = 35 Encapsulation :PPPOE RFC2516 LLC سپس Next کنید .

8- صفحه بعدی را نیز Next کنید . در اینجا درایور مودم شروع به نصب شدن میکند و پس از حدود 2 دقیقه نصب مودم با پایان میرسد Finish را کلیک کنید . نصب به پایان رسید . در روی صفحه Desk Top دو آیکون طاهر میشود . گزینه Connection را باز کرده و User name و Password خود را وارد کرده کانکت شوید .

:: طريقه نصب مودمهاي Planet 3400& 4400


1 - ابتدا سيم LAN را به كامپيوتر واز طرف ديگر به مودم وصل نماييد.

2 – حال روي Internet Explorer كليك كنيد تا پنجره مربوطه باز شود و پس از آن در جاي Adress Bar تايپ كنيد http://192.168.1.254 وسپس Enter نماييد پنجره اي باز ميشود .

 3 –به جاي user name و pass word تايپ كنيد admin سپس روي Login يا yes كليك كنيد.

 4 – صفحه اي باز ميشود روي Quick Start كه در بالا سمت راست قرار دارد كليك كنيد .

 5 – صفحه ديگري باز شده روي Run Wizard كليك كنيد .

 6 – صفحه بعدي را Next كنيد . در صفحه جديد باز شده دوباره به جاي user name و pass word تايپ كنيد admin و پس از آن Next كنيد .

 7 –صفحه باز شده به نام Time Zone است در اينجا به جاي ( GMT ) شهر ( Tehran ) را انتخاب كنيد و Next كنيد .

 8 – در اینجا شما میتوانید 2 انتخاب داشته باشید . اگر مایلید دو کامپیوتر هم زمان کانکت شوند ویا پس از روشن کردن کامپیوتر مستقیم وارد اینترنت شوید گزینه سوم یعنی PPPOE/PPPOA راانتخاب نمایید و اگر مایلید که هرزمان شما خواستید وارد اینترنت شوید در صفحه باز شده Bridge Mode را انتخاب نماييد و سپس Next كنيد .

 9 - چنانچه PPPOE را انتخاب كرديد در صفحه جديد User name و Password خودرا وارد كنيد سپس PPPOE LLC VPI : 0 VCI : 35 Connection Type : را اعمال كنيد سپس Next كنيد و دوباره Next و سپس Close كنيد. مودم نصب گرديده است. كامپيوتر را RESTART كنيد بعد از بالا آمدن Windows شما متصل به اينترنت هستيد .

 10 – و چنانچه Bridge Mode را انتخاب كنيد در صفحه جديد تغييرات ذيل را اعمال نماييد : VPI : 0 VCI : 35 Connection Type : 1483 Bridge IPLLC حال Next كنيد \.

 11- صفحه Quick Start Compelet باز شده Next كنيد دوباره Next كنيد پنجره ديگري باز شده روي Close كليك كنيد و صبر نماييد تا مرحله Install تمام شود . پس از پايان پنجره را ببنديد .

 12- حال بايد يك كانكشن بسازيد . به منوي Start رفته ( دگمه پايين صفحه سمت چپ) داراي دو ستون است از ستون سمت چپ گزينه Connect To را راست كليك كنيد حال روي Open كليك كنيد تا وارد صفحه Network Connection شويد روي منوي File كليك كنيد تا باز شود گزينه New Connection را انتخاب كنيد .

 13 – پنجره Welcome to the New Connection Wizard باز ميشود Next كنيد دوبار Next كنيد . گزينه دوم را انتخاب كنيد سپس Next كنيد دوباره گزينه دوم را انتخاب كنيد سپس Next كنيد .

 14- در پنجره ايجاد شده تايپ كنيد Tehran.net و Next كنيد .

 15- در اينجا User name و Pass word كه از طرف شركت تهران دات نت داده شده است را وارد كرده Next كنيد .

 16- در پنجره جديد Add a shortcut…… را تيك كرده تا در روي Desk Top آيكون كانكشن شما ايجاد گردد و سرانجام روي Finish كليك كنيد پنجره كانكشن شما باز شده روي Connect كليك كنيد تا وارد اينترنت شويد .

 17- مطلب مهم ديگر اينست كه روي مودم شما چراغهايي وجود دارد كه بايد چراغ PWR هميشه روشن باشد و چراغ SYS هميشه چشمك زن است و چراغ LAN و DSL هميشه بايد روشن و ثابت باشد.

:: طريقه نصب مودم PLANET 2110


1- CD مودم را در cd خوان قرار دهيد.
 2- كابل مودم را به پورت usb كامپيوتر خود نصب نماييد و پس ازآن كابل مربوطه را به مودم متصل كنيد.

 3- پس از اتصال مودم از طريق كابل مربوطه به كامپيوتر صفحه Welcome to Found a New Hardware باز ميشود حال شما گزينه Install from a list or …(Advance) را انتخاب كرده سپس Next نماييد.

 4- صفحه Please choose your… باز ميشود روي BROWSE كليك كنيد حال درايوري كهcd خوان در آن قرا دارد را انتخاب كنيد سپس فولدريا پوشه DRIVER را انتخاب كنيد پس از آن فولدر يا پوشه driver و پس از فولدريا پوشه ADSL راانتخاب كنيد در انتها هم فولدر يا پوشه WAN را انتخاب كنيد كار ما در اين صفحه تمام است در خاتمه Next كنيد تا به صفحه بعدي برويد.

 5- در اين صفحه 2 گزينه وجود دارد كه شبيه هم هستند منتهي در آخر يكي به WAN ختم ميشود و ديگري به LAN شما بايد گزينه WAN را انتخاب كنيد و پس از آن Next كنيد برنامه شروع به نصب درايور ميكند.

 6- چنانچه در حال نصب برنامه پنجره اي باز شد به نام Hardware Istallation شما روي Continue Any Way كليك كنيد.

 7- در انتها پس از نصب برنامه روي آيكون Finish كليك نماييد صفحه مربوطه بسته شده و پس از چند لحظه روي صفحه Desk top دو آيكون ايجاد ميشود.

 8- دو آيكون ايجاد شده A)AccessRunner control panel و B) AccessRunner DSL حال روي گزينه A دبل كليك كنيد.

 9- كنترل پنل مودم باز شده حال شما دگمه ALT را گرفته و روي A كليك تا كنسول كنترل پنل باز شود.

 10- در صفحه باز شده كه به نام Conexant Accesser Runner… است گزينه Porotocol Setup را انتخاب كنيد و پس از آن در صفحه باز شده تغييرات زير را اعمال نمايید:
 VPI : 0
VCI : 35
Encapsulatoin : PPPover Ethernet LLCSNAP ( RFC2516
حال Apply كنيد وپس از آن OK نماييد صفحه كنسول كنترل پنل بسته ميشود.

 11- حال روي AccessRunner DSL كه در روي Desktop قرار دارد دبل كليك كرده يك كانكشن باز ميشود User nme و Password خودتان را در محلهاي قيد شده وارد نماييد و پس از آن تيك save this user… را بزنيد تا User nme و Password شما save گردد و در مستطيل شماره تلفن كه بدين گونه است 00000000 هيچگونه تغييري اعمال ننماييد در آخر روي دگمه Dial كليك كنيد تا به اينترنت متصل گرديد. مراحل نصب مودم در اينجا به پايان رسيد به اميد موفقيت شما.

:: طریقه نصب مودم Planet 3410A


لطفا جهت نصب مودم ابتدا سیم تلفن را به مودم و از سوی دیگر به پریز تلفن متصل کنید توجه داشته باشید که از دو شاخه های ضد برق تلفن برای اتصال به هیچوجه استفاده نشود و ابتدا به ساکن کلیه دستگاهای تلفن و آی دی کالر های متصل به خط تلفن در نقاط دیگرمنزل یا محل کارتان را قطع و از پریز در آورید و برای استفاده از هردستگاه تلفن نیاز به یک نویزگیر دارید .

1- لطفا سی دی مودم را در سی دی خوان قرار دهید

 2- کابل مودم را به یکی از پورتهای USB کامپیوتر خود متصل کنید

 3- به My Computer رفته سپس سي دي خوان خود را Open كنيد وپس ازآن پوشه DR-ADE3410 را كليك كرده درايور Windows XP را انتخاب كنيد.

 4- داريور شروع به نصب شدن ميكند شما تاآخر فقط Next كنيد و در آخر Finish كنيد .

 5 – حال روي Internet Explorer كليك كنيد تا پنجره مربوطه باز شود و پس از آن در جاي Adress Bar تايپ كنيد http://192.168.1.254 وسپس Enter نماييد پنجره اي باز ميشود .

 6 –به جاي user name و pass word تايپ كنيد admin سپس روي Login يا yes كليك كنيد.

 7 – صفحه اي باز ميشود روي Quick Start كه در بالا سمت راست قرار دارد كليك كنيد .

 8 – صفحه ديگري باز شده روي Run Wizard كليك كنيد .

 9 – صفحه بعدي را Next كنيد . در صفحه جديد باز شده دوباره به جاي user name و pass word تايپ كنيد admin و پس از آن Next كنيد .

 10 –صفحه باز شده به نام Time Zone است در اينجا به جاي ( GMT ) شهر ( Tehran ) را انتخاب كنيد و Next كنيد .

 11 – در اینجا شما میتوانید 2 انتخاب داشته باشید . اگر مایلید دو کامپیوتر هم زمان کانکت شوند ویا پس از روشن کردن کامپیوتر مستقیم وارد اینترنت شوید گزینه سوم یعنی PPPOE/PPPOA راانتخاب نمایید و اگر مایلید که هرزمان شما خواستید وارد اینترنت شوید در صفحه باز شده Bridge Mode را انتخاب نماييد و سپس Next كنيد .

 12 - چنانچه PPPOE را انتخاب كرديد در صفحه جديد User name و Password خودرا وارد كنيد سپس PPPOE LLC VPI : 0 VCI : 35 Connection Type : را اعمال كنيد سپس Next كنيد و دوباره Next و سپس Close كنيد . مودم نصب گرديده است . كامپيوتر را RESTART كنيد بعد از بالا آمدن Windows شما متصل به اينترنت هستيد .

 13 – و چنانچه Bridge Mode را انتخاب كنيد در صفحه جديد تغييرات ذيل را اعمال نماييد : VPI : 8 VCI : 35 Connection Type : 1483 Bridge IPLLC حال Next كنيد .

 14- صفحه Quick Start Compelet باز شده Next كنيد دوباره Next كنيد پنجره ديگري باز شده روي Close كليك كنيد و صبر نماييد تا مرحله Install تمام شود . پس از پايان پنجره را ببنديد .

 15- حال بايد يك كانكشن بسازيد . به منوي Start رفته ( دگمه پايين صفحه سمت چپ) داراي دو ستون است از ستون سمت چپ گزينه Connect To را راست كليك كنيد حال روي Open كليك كنيد تا وارد صفحه Network Connection شويد روي منوي File كليك كنيد تا باز شود گزينه New Connection را انتخاب كنيد .

 16 – پنجره Welcome to the New Connection Wizard باز ميشود Next كنيد دوبار Next كنيد . گزينه دوم را انتخاب كنيد سپس Next كنيد دوباره گزينه دوم را انتخاب كنيد سپس Next كنيد .

 17- در پنجره ايجاد شده تايپ كنيد abel و Next كنيد .

 18- در اينجا User name و Pass word كه از طرف شركت تهران دات نت داده شده است را وارد كرده Next كنيد .

 19- در پنجره جديد Add a shortcut…… را تيك كرده تا در روي Desk Top آيكون كانكشن شما ايجاد گردد و سرانجام روي Finish كليك كنيد پنجره كانكشن شما باز شده روي Connect كليك كنيد تا وارد اينترنت شويد .

 20- مطلب مهم ديگر اينست كه روي مودم شما چراغهايي وجود دارد كه بايد چراغ PWR هميشه روشن باشد و چراغ SYS هميشه چشمك زن است و چراغ LAN و DSL هميشه بايد روشن و ثابت باشد

:: طریقه نصب مودم D-Link 302-322-502-522


لطفا جهت نصب مودم ابتدا سیم تلفن را به مودم و از سوی دیگر به پریز تلفن متصل کنید توجه داشته باشید که از دو شاخه های ضد برق تلفن برای اتصال به هیچوجه استفاده نشود و ابتدا به ساکن کلیه دستگاهای تلفن و آی دی کالر های متصل به خط تلفن در نقاط دیگرمنزل یا محل کارتان را قطع و از پریز در آورید و برای استفاده از هردستگاه تلفن نیاز به یک نویزگیر دارید .

 1- ابتداروی Windows Explorer کلیک کرده تا یک صفحه باز شود.

 2- در Address Bar آی پی مودم تان راوارد نمایید http://192.168.1.1 سپس Enter نمایید

 3- در پنجره باز شده بجای User name و Pass word وارد کنید admin-adminو سپس Login نمایید.

 4- وارد مودم D-Link شدید در صفحه باز شده روی Run Wizard کلیک کنید .

 5- صفحه باز شده را Next کنید.

 6- در صفحه Choose Time Zoom نام شهر تهران را انتخاب کنید و Next کنید .

 7- در صفحه Select Internet Connection Type گزینه اول PPPOE/PPPOA را انتخاب کرده و Next کنید .

 8- در صفحه Set PPPOE/PPOA باید User name و Password خود را وارد کنید و پس از ان . VPI=8 و VCI=35 را انتخاب کنید سپس Next کنید

 9- حال در این صفحه رود Restart کلیک کنید تا مودم شما Restart شود . حال کلیه پنجره هه را ببندید و به چراغهای روی مودم خود توجه کنید باید چراغها PWR-SYS-LAN-DSL-PPP روشن شده باشد . Windows Explorer را باز کنید و اینترنت شوید توجه : چنانچه مودم شما D-Link 322-522 باشد نیاز دارید DRIVER مودم خود را نیز نصب کنید . برای این منظور سی دی مودم خود را در سس دی خوان قراردهید . برنامه نصب بالا آمده رود Install Driver کلیک کنید تا برنامه شروع به نصب شدن کند .
در هنگام نصب کافیست کمی دقت کنید تادر پیامی که می آید Driver WIN XP را انتخاب کنید مابقی برنامه بطور اتوماتیک نصب میشود.

:: طریقه نصب مودم TP-Link ADSL2+ Router


مدل های ( 4 Ethernet Port+ 1 USB Port) TD-8840 وTD-8841 واکثر مدلهای دیگر هم طریق نصبشان به همین صورت است .

 1- سی دی مودمتان را در سی دی خوان قرار دهید.

 2- به My Computer رفته روی درایور سی دی خوان راست کلیک کنید و سپس Open کنید.

 3- تعدادی پوشه را مشاهده میکنید پوشه مربوط به مودم خودرا اتخاب کرده سپس انرا Open کنید . در اینجا ما پوشه TD-8841 را باز میکنیم .

 4- از میان سه گزینه روبرو TP-Link ADSL modem RO… را انتخاب کرده دبل کلیک میکنیم .

 5- در صفحه بازشده بدون هیچ تغییری LoGIN کنید .

6- در صفحه بعد در بالای صفحه Quick Start را انتخاب کنید .7- در صفحه باز شده تغییات ذیل اعلام شود در Connection Type گزینه دوم PPPOE را انتخاب کنید. در ATM VC Configure به جای VPI=0وبه جای VCI=35 قراردهید.
 در پایین هم User Name و Password خود را وارد کنید و در پایان submit نمایید . چند لحظه طول میکشد تا مودم شما Reboot گردد .
مودم شما نصب شده است .
در ضمن آی پی مودم شما http://192.168.1.1 می باشد.در صورت بروز مشکل گزینه Ping را انتخاب کرده و استفاده کنید .
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت مهندسی ابل © میباشد
پست الکترونیک: Info@abel.ir
Review www.abelit.net on alexa.com